נדל"ן

איך לבחור עורך דין למכירת דירה?

כאשר מתכוונים למכור דירה, מדובר בעניין משמעותי ועל כן יש לבצע את העסקה בצורה מאורגנת וסדורה. כמו כן, התהליך הוא תהליך ממושך הכולל כל מיני פעולות כמו, איתור רוכשים, משא ומתן על החוזה, העברת רישומים ותשלומי מס. על כן, לפני שאתם חותמים על הסכם מכירת דירה, מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום. איך תדעו באיזה עורך דין מכירת דירה לבחור?
כל הפרטים בכתבה שלנו.

מהם התפקידים של עורך הדין בתהליך מכירת הדירה?

להלן התפקידים:

-ביצוע בדיקות נדרשות לפני חתימה על העסקה – עורך הדין יבדוק שהפרטים שנמסרו לרוכשים הפוטנציאליים של הנכס, הם אכן מהימנים ונכונים. מדובר על פרטי בעלות הנכס המופיעים במקרקעין, זכויות ורישומים בטאבו, חריגות בנייה, הצמדות בנכס (לדוגמה, האם המחסן אכן רשום כשייך לנכס או לא) ועוד.

-ייצוג של הלקוח מול רשויות המס – עורך הדין ידאג לייצג את המוכרים של הנכס בכל הקשור להתנהלותם מול רשויות המס. כמו כן, הוא גם יעזור בתחשיב המס ואם יהיה צורך, הוא גם יופיע בפני ועדות ערר או בדיונים משפטיים.

-הסדרת הזכויות בנכס – עורך הדין יעודד את הרוכשים של הנכס לרשום הערת אזהרה לטובתם. עליו לוודא שזו תרשם, רק במידה והמוכרים אכן מילאו את הצד שלהם בעסקה. אגב, במידה ויש הפרה של ההסכם, עורך הדין יסייע במחיקת הערת האזהרה.

-ניהול משא ומתן ועריכת חוזה המכר – מדובר על השלב שמהווה את ליבת עבודתו של עורך הדין. השלב הזה כולל דיון לגבי אופן העברת התשלום, פריטים שיישארו בנכס וכמו כן עניינים נוספים הקשורים להשלמת העסקה. ההסכמות שיש בין הצד הקונה לצד המוכר יועלו על הכתב וכך למעשה ייכתב חוזה המכר של הדירה. חשוב לציין שלכל צד יש את עורך הדין המייצג אותו. לאחר מכן, יעבירו ביניהם את טיוטות ההסכם. בהמשך, עורכי הדין יעברו על סעיפי החוזה וכמו כן ידאגו לוודא שאכן מה שכתוב תואם את מה שנקבע והאינטרסים של כל אחד מהצדדים בא לידי ביטוי. במידת הצורך, עורכי הדין יתקנו את נוסח החוזה. ההסכם ייחתם על ידי שני הצדדים ובנוכחות שני עורכי הדין.

למה חשוב לשים לב כאשר בוחרים עורך דין למכירת דירה?

להלן הדברים החשובים:

-תחום המומחיות – יש לבדוק שעורך הדין מתמחה בתחום המקרקעין וכמו כן, שאכן מדובר על תחום התמחותו הבלעדי.

-ניסיון – לניסיון יש חשיבות רבה. אתם רוצים להיות בטוחים שאתם שוכרים את שירותיו של עורך דין שהתנסה בתחום וכמה שיותר.

-מחיר – שימו לב לתעריף שכר הטרחה של עורך הדין. אם מדובר על שכר טרחה נמוך, יכול להיות שעורך הדין מייעץ לעוד לקוחות ועל כן הוא גם עשוי לתת פחות תשומת לב לתיק שלכם. מנגד, גם שכר טרחה גבוה מדי, אתם בוודאי לא תרצו לשלם. על כן, מומלץ לקחת הצעת מחיר ממספר עורכי דין מומלצים וכך תבינו מהו המחיר הממוצע.

-המלצות – חפשו כמה שיותר המלצות על עורך הדין. המלצות אפשר לקרוא בכרטיס העסק של עורך הדין, ברשתות החברתיות וכמו כן באתר האינטרנט הרשמי שלו. אגב, אפשר גם לדבר עם לקוחות של עורך הדין ולשמוע מהם לגבי טיב השירות שניתן להם.

אולי גם תאהב